(2012-09-21)

 

20 września 2012 r. odwiedziła naszą bibliotekę pisarka i publicystka Ewa Nowak, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4. Pani Ewa bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania i wciągnęła ich do wspólnej zabawy, której celem było poznanie procesu powstawania utworu literackiego. Pisarka zapoznała młodzież z metodami konstruowania bohatera powieści poprzez wspólne nadawanie mu określonych cech fizycznych i charakterologicznych.

 

 

  Czytaj więcej...

 

Przypominamy o powiatowym konkursie "Opowiem Ci bajkę".

Prace konkursowe wraz z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, adres szkoły, klasa oraz numer telefonu kontaktowego należy dostarczyć do dnia 14 września do Biblioteki Głównej na ul. Wolności 2,

lub przesłać na adres: instruktor@biblioteka-ostrow.pl

 

do pobrania:  REGULAMIN KONKURSU

  

(2012-08-31)

 

Filia Nr 3 od lat propaguje akcję „Cała Polska czyta dzieciom”i stara się zachęcić rodziców oraz opiekunów chorych dzieci przebywających w szpitalu do głośnego czytania.

W wakacje pragnąc umilić chorym dzieciom pobyt w szpitalu bezpośrednio do łóżek małych pacjentów były dostarczane książki.

Polecano do czytania ciekawe, wartościowe i ładnie wydane książki z kolorowymi ilustracjami, które przyciągały uwagę dzieci.

Biblioteka poprzez głośne czytanie stara się wpoić dzieciom miłość do książek i kształtować nawyk czytania.

 

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-08-17)

 

W czwartek 16 sierpnia br. bardzo uroczyście, w niecodziennej scenerii Restauracji „Komeda” odbyło się spotkanie promujące książkę wydaną przez Bibliotekę Publiczną im Stefana Rowińskiego p.t. „Ostrowskie smaki. Specjały mistrzyni Józefy Hoffmannowej”.    

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-07-20)

 

IX GRAND PRIX BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. STEFANA ROWIŃSKIEGO w SZACHACH dla DZIECI i MŁODZIEŻY o PUCHAR DYREKTORA BIBLIOTEKI na rok 2012 – III turniej

 

W środę, 18 lipca 2012 r., odbył się trzeci i zarazem ostatni turniej szachowy dla dzieci i młodzieży z cyklu IX Grand Prix Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w szachach.

Zwycięzcą okazał się faworyt Maciej Chmielarz, który w 6 partiach uzyskał 5,5 pkt. i został zwycięzcą całego GP Biblioteki Publicznej na rok 2012. 

 

Najmłodszymi uczestnikami byli 4-letnia Weronika Dudzińska z OTSz Ostrów oraz 4-letni Maksymilian Zakrocki z Przedszkola Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach, reprezentujący klub Szachmistrz Kalisz.


 

  Czytaj więcej...

(2012-07-18)

  

Dnia 18 lipca , odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne w Filii Nr 1.

Tym razem tematem zajęć były gry komputerowe i planszowe ( Monopoly, Mały Makler, Domino, Quiz sportowy, Scrabble, Morskie przygody, Rajd Safari, Pchełki, Bierki itp.) Dużą popularnością wśród dzieci cieszyła się gra Scrabble, w którą grać pomagały panie nauczycielki, prowadzące kółko Scrabble w Szkole Podstawowej  Nr 11.

Dzieci miło spędziły czas na zabawie. Zapraszamy na następne zajęcia wakacyjne za rok.

  

 
  

(2012-07-16)

  W Filii Nr 1 dnia 4 lipca, odbyły się zajęcia ph. „Okaż kulturę i chroń naturę”. Pierwsze wakacyjne spotkanie dotyczyło segregowania śmieci. Dzieci z zapałem segregowały śmieci, wrzucając je do odpowiednio oznaczonych pojemników. Następnie uczestnicy zabaw, rozwiązywali krzyżówkę i rebusy, wymyślali hasła ekologiczne.

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-06-28)

   W Filii Nr 3 odbyło się 12 czerwca kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. 

Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej zaprezentowało dzieciom z oddziału chirurgii dziecięcej inscenizację pt. Słonecznik”.

 

 

  Czytaj więcej...

Strona 53 z 54Pierwsza   Poprzednia   45  46  47  48  49  50  51  52  [53]  54  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj