(2013-02-20)

 

 

    W Filii nr 7 BP odbyły się dwa spotkania z panią Natalią Talarek, malarką i grafikiem, która przyjechała do nas z Łodzi, aby zapoznać dzieci z tajnikami tworzenia ilustracji do książek. W zajęciach wzięły udział dzieci z zerówki SP nr 4 oraz uczennice z SP nr 1 i 9 wraz z nauczycielami bibliotekarzami. W ruch poszły farby, kredki i pastele po to by powstały piękne okładki książek i wizytówki. Spotkania z panią Natalią Talarek przybliżyły dzieciom walory estetyczne książki. Cały program warsztatów plastycznych miał na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 

  

 (2013-02-15)

 

      Dzień zakochanych to dzień szczególny tak, jak szczególne są nasze uczucia. Miłość, przyjaźń, sympatia są niezmiernie ważne w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego. Właśnie te uczucia były tematem zajęć kulturalno - edukacyjnych zorganizowanych w bibliotece dla dzieci z klasy pierwszej SP nr 5. 

We wtorek 12 lutego, dzieci, wraz z panią Beatą Olszak, zjawiły się w bibliotece, aby świętować Walentynki. Przywitaliśmy się iskierką przyjaźni, a następnie dzieci wysłuchały bajkę pt. Całuski i buziaczki Agnieszki Frączek. Dowiedziały się, kim był św. Walenty i dlaczego został patronem zakochanych. Były również zadania do wykonania np. odgadywanie znaczenia przysłów o sercu i miłości, konkurs znajomości zakochanych par w literaturze, walentynkowe podchody, czyli szukanie miłosnych symboli ukrytych w bibliotece, zbieranie rozsypanych serduszek i wybory superwalentynki i superwalentynka. Dzieci musiały również odnaleźć swoją drugą połówkę serduszka. Wyszły nam z tego całkiem nieoczekiwane pary. Na zakończenie spotkania pierwszaki zrobiły piękne kartki walentynkowe w kształcie serc i dostały słodki prezent w postaci czekoladek.

 

 
  

(2013-02-14)

 

     Uroczyste ogłoszenie wyników dziesiątej edycji powiatowego konkursu poetyckiego pt.: "WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY" odbyło się 13 lutego 2013 r. w Czytelni Biblioteki Głównej. Gratulacje laureatom złożył Dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski. Spotkanie z nagrodzonymi uświetnił występ wokalistów ze Studia Piosenki Ostrowskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Justyny Wojtkowiak.
 Na konkurs wpłynęły 33 wiersze od 32 uczestników. Jury konkursowe w składzie: Marzenna Podskarbi, Justyna Kociemba-Żulicka, Agnieszka Kurkiewicz-Miś postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi, młodzież i dorośli.

 

  Czytaj więcej...

 (2012-02-07)

 

     Dnia 4 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyła się 7. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości  K. K. Baczyńskiego, nad którym  honorowy patronat objął Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski. Organizatorami konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z terenu miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

 

 

<< Wyniki konkursu >>

  Czytaj więcej...

(2013-01-25)

 

 

    W Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Batorego 2, odbyły się feryjne kursy szachowe pt.: „Graj jak Kasparow”. Zajęcia obejmowały 4 spotkania, w których wzięło udział 17 dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie 4 latka. Dzieci i młodzież rozgrywały mecze i turnieje między sobą, a także uczyły się teorii szachowej. Nad całością czuwał trener Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego mistrz FIDE Paweł Dudziński, który udzielał młodym szachistom fachowych porad oraz pani Iwona Morta – kierownik Filii nr 1 Biblioteki.

Uczestnicy mogli przygotowywać się do startu w VI Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka, nad którym patronat objął również Dyrektor Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski. Turniej ten odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 11, w ostatni dzień ferii zimowych – 27 stycznia 2013 roku, o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci również i na te zawody.

 

 

  

 (2012-12-19)

 

    W ciągu ostatniego przedświątecznego tygodnia bibliotekę odwiedziły trzy grupy sześciolatków z Przedszkola nr 11 ”Calineczka”. Podczas zajęć odczytano list od Mikołaja, w którym obiecał dzieciom upragnione prezenty pod warunkiem, że będą grzeczne i prawidłowo wykonają przygotowane dla nich zadania. Wykonanie świątecznych kartek, ozdabianie papierowych choinek, odgadywanie świątecznych zagadek i ubieranie bibliotecznej choinki sprawiło dzieciom wiele radości i nie miały z tym kłopotów. Całkiem dobrze wypadły w teście na temat wiedzy o tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju. Dzieci obiecały, że będą grzeczne nie tylko przed świętami, ale i w całym przyszłym roku. Nie obyło się bez słodyczy i świątecznych życzeń. Sympatycznym akcentem spotkań było stwierdzenie przez dzieci, że ich wychowawczynie i pani bibliotekarka są zawsze grzeczne i na pewno dostaną dużo prezentów.

 

  

(2012-12-18)

 

    Święta Bożego Narodzenia to czas prezentów, radości i rodzinnej atmosfery. Wszystkie dzieci czekają na nie z niecierpliwością. Aby nasi najmłodsi poznali zwyczaje i obrzędy Świat Bożego Narodzenia i podzielili się nastrojem związanym z przedświąteczną atmosferą, zaprosiliśmy dzieci z „zerówki” Szkoły Podstawowej nr 11 na tematyczne zajęcia. Dzieci wysłuchały opowieści o świętach gwiazdkowych z książki pt. „Wigilie świata”. Następnie same opowiadały, jakie znają związane z tymi najpiękniejszymi świętami w roku oraz jak obchodzi się te święta w ich rodzinnych domach. W świąteczny klimat wprowadziły uczestników spotkania kolędy i wspólna zabawa w dekorowanie pierników, które dzieci zjadły z apetytem. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

 

 

  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

 

  

Strona 51 z 56Pierwsza   Poprzednia   46  47  48  49  50  [51]  52  53  54  55  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj