(2012-02-07)

 

     Dnia 4 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyła się 7. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości  K. K. Baczyńskiego, nad którym  honorowy patronat objął Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski. Organizatorami konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z terenu miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

 

 

<< Wyniki konkursu >>

  Czytaj więcej...

(2013-01-25)

 

 

    W Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Batorego 2, odbyły się feryjne kursy szachowe pt.: „Graj jak Kasparow”. Zajęcia obejmowały 4 spotkania, w których wzięło udział 17 dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie 4 latka. Dzieci i młodzież rozgrywały mecze i turnieje między sobą, a także uczyły się teorii szachowej. Nad całością czuwał trener Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego mistrz FIDE Paweł Dudziński, który udzielał młodym szachistom fachowych porad oraz pani Iwona Morta – kierownik Filii nr 1 Biblioteki.

Uczestnicy mogli przygotowywać się do startu w VI Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka, nad którym patronat objął również Dyrektor Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski. Turniej ten odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 11, w ostatni dzień ferii zimowych – 27 stycznia 2013 roku, o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci również i na te zawody.

 

 

  

 (2012-12-19)

 

    W ciągu ostatniego przedświątecznego tygodnia bibliotekę odwiedziły trzy grupy sześciolatków z Przedszkola nr 11 ”Calineczka”. Podczas zajęć odczytano list od Mikołaja, w którym obiecał dzieciom upragnione prezenty pod warunkiem, że będą grzeczne i prawidłowo wykonają przygotowane dla nich zadania. Wykonanie świątecznych kartek, ozdabianie papierowych choinek, odgadywanie świątecznych zagadek i ubieranie bibliotecznej choinki sprawiło dzieciom wiele radości i nie miały z tym kłopotów. Całkiem dobrze wypadły w teście na temat wiedzy o tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju. Dzieci obiecały, że będą grzeczne nie tylko przed świętami, ale i w całym przyszłym roku. Nie obyło się bez słodyczy i świątecznych życzeń. Sympatycznym akcentem spotkań było stwierdzenie przez dzieci, że ich wychowawczynie i pani bibliotekarka są zawsze grzeczne i na pewno dostaną dużo prezentów.

 

  

(2012-12-18)

 

    Święta Bożego Narodzenia to czas prezentów, radości i rodzinnej atmosfery. Wszystkie dzieci czekają na nie z niecierpliwością. Aby nasi najmłodsi poznali zwyczaje i obrzędy Świat Bożego Narodzenia i podzielili się nastrojem związanym z przedświąteczną atmosferą, zaprosiliśmy dzieci z „zerówki” Szkoły Podstawowej nr 11 na tematyczne zajęcia. Dzieci wysłuchały opowieści o świętach gwiazdkowych z książki pt. „Wigilie świata”. Następnie same opowiadały, jakie znają związane z tymi najpiękniejszymi świętami w roku oraz jak obchodzi się te święta w ich rodzinnych domach. W świąteczny klimat wprowadziły uczestników spotkania kolędy i wspólna zabawa w dekorowanie pierników, które dzieci zjadły z apetytem. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

 

 

  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

 

  

(2012-12-17)

 

    Na tradycję Świat Bożego Narodzenia (obchodzonych od IV w. p.n.e.) złożył się bardzo długi i skomplikowany proces historyczny. Zwyczaje ludowe i obrzędy religijne różnych wyznań, narodowości i kręgów kulturowych nawarstwiały się na przestrzeni wieków i splatały ze sobą.
    Boże Narodzenie w polskiej tradycji to czas szczególny, dlatego (Filia nr 6 i Przedszkole Misia Uszatka) wspólnie przygotowaliśmy „Spotkanie przy choince” dla czytelników biblioteki i mieszkańców osiedla, poprzedzone wykonaniem tradycyjnych ozdób. Dzieci z Przedszkola nr 9 wykonały kartki świąteczne, które wraz z życzeniami zostały wręczone czytelnikom i mieszkańcom przy ul. Kom. Paryskiej 14. Przygotowywanie ozdób, wspólne ubieranie choinki, oraz program artystyczny przedszkolaków i śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Magii wieczoru dopełnił program artystyczny Carlosa. Niespodzianka ta, przygotowana przez Bibliotekę, sprawiła wiele radości dzieciom i dorosłym.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!


Przyjaciołom i Czytelnikom za pomoc dziękuje W. Urbaniak
 

  

 

 Szanowni Czytelnicy
 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

 

    Zwracam się do Państwa z apelem - przyłączmy się do akcji Stowarzyszenia Auschwitz Memento mającej na celu stworzenie filmu dokumentalnego o jednym z najodważniejszych ludzi II wojny światowej. Bohaterem tym jest postaci WITOLD PILECKI (1901-1948),  oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej Armii Krajowej i „NIE", więzień politycznego okresu stalinowskiego, ofiara mordu sądowego.

 

>>> pobierz pełen tekst apelu <<<

 

  

(2012-12-06)

 

    Każdego roku jesienią w Bibliotece odbywa się pasowanie na czytelnika. Uczniowie z klas pierwszych stają się posiadaczami swoich własnych kart bibliotecznych. Tym razem pełnoprawnymi czytelnikami zostali uczniowie z klas I a i I b ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tego dnia dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem, zasadami korzystania z biblioteki publicznej. Miały również do wykonania kilka zadań przygotowanych przez bibliotekarzy. Test na znajomość postaci z bajek zdały celująco. Kolorowanie własnej książki też nie sprawiło im większych trudności, a zasady obchodzenia się z książką dobrze znały. Nasi milusińscy mogli przystąpić do uroczystego pasowania. Dzieci złożyły przysięgę na wierność książce, otrzymały pamiątkowe dyplomy i oczywiście kartę biblioteczną. Teraz mogą już samodzielnie wypożyczać książeczki, które wcześniej sobie upatrzyły podczas zajęć w bibliotece.

 

  

Strona 50 z 54Pierwsza   Poprzednia   45  46  47  48  49  [50]  51  52  53  54  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj