(07-12-2017)

          5 grudnia Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaprosiły na wyjątkowe, 221. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą. Wtorkowe popołudnie spędziliśmy z Michałem i Tomaszem Ogrodowczykami – reżyserami cenionego dokumentu przyrodniczego pt. „Bagna są dobre!”, opowiadającego o niezwykłym bogactwie tego ekosystemu, obfitującego w wiele gatunków roślin i zwierząt. Film został nakręcony na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty”.

  Czytaj więcej...

 (04-12-2017)

          W ostatnich tygodniach Filię nr 2 odwiedziły „pierwszaki” pasowane na czytelników w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznania innej biblioteki niż biblioteka szkolna. Dowiedziały się, jakie są zasady działania biblioteki publicznej, korzystania z czytelni, wypożyczalni i stanowisk komputerowych. Spotkanie było połączone z warsztatami plastycznymi, które okazały się wielką atrakcją i niecodziennym kontaktem z książką. 

  Czytaj więcej...

 (01-12-2017)

          „Dzieje się! Organizacja wydarzeń w bibliotece” - pod takim hasłem w Filii nr 7 w dniu 30 listopada odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 

W szkoleniu wzięło udział 20 bibliotekarzy z powiatu ostrowskiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka Pomysłów”. Warsztaty poprowadziły Alicja Urbańska i Magdalena Bzdawka z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

zapraszamy do galerii

  

 (01-12-2017)

           Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Kolejarza w Filii nr 7 zorganizowano zajęcia tematyczne dla przedszkolaków poświęcone kolei. Dzieci dowiedziały się, jak kiedyś wyglądała podróż pociągiem i kiedy wybudowano pierwsze linie kolejowe, wysłuchały wiersza „Lokomotywa”, uczestniczyły w zabawach ruchowych, a na koniec wykonały pracę plastyczną. W spotkaniu wzięła udział grupa „zerówkowiczów” z Przedszkola nr 11.

  Czytaj więcej...

27-11-2017)

         23 listopada gościem Biblioteki był Jerzy Kisielewski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, tłumacz, syn legendarnego publicysty Stefana Kisielewskiego. Autor promował swoją książkę  „Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne” i podzielił się z publicznością wspomnieniami związanymi ze znanym ojcem i domem rodzinnym, w którym gościły największe osobowości polskiej kultury. 

  Czytaj więcej...

(24-11-2017)

         W miniony poniedziałek, w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Inspiracją do rozmowy był zbiór reportaży pt. „Witajcie w raju” autorstwa Jennie Dielemans, w którym znana szwedzka dziennikarka i felietonistka odsłania kulisy przemysłu turystycznego.

  Czytaj więcej...

(10-11-2017)

          W miniony czwartek, 9 listopada, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pod hasłem „I Ty zostań kumplem Mikołajka”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 40. rocznicy śmierci René Goscinnego, autora serii humorystycznych opowiadań o przygodach małego francuskiego chłopca i jego przyjaciół. W konkursie wzięło udział blisko 190 dzieci. W części czytelniczej – 29 uczestników, w części plastycznej – 158 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki i wypełnienie testu oraz wykonanie dowolną techniką portretu Mikołajka w godzinach otwarcia biblioteki.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(07-11-2017)

           Pod koniec października Filię nr 2 odwiedziła grupa młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie zwiedzili czytelnię i wypożyczalnię, poznali zasady korzystania z biblioteki i dowiedzieli się, na czym polega praca bibliotekarza. 

W podziękowaniu za oprowadzenie po filii, dzieci podarowały placówce swoje piękne prace, wykonane podczas warsztatów plastycznych. Ich tematem przewodnim była jesień. Pomysłowe obrazki, przedstawiające paletę kolorowych liści, kasztany, wielobarwne drzewa i największe skarby tej pory roku, przyozdobiły bibliotekę.  

Po obejrzeniu wszystkich działów i zapoznaniu się z księgozbiorem, nasi goście mieli też możliwość owijania książek w folię ochronną, z czego ochoczo skorzystali. Z pewnością zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać już niebawem w szkolnej bibliotece. Wizyta zaproszonych uczniów przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

zapraszamy do galerii

  

Strona 5 z 50Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj