(05-09-2017)

           2 września w całej Polsce odbył się finał tegorocznej edycji „Narodowego Czytania”. Tradycyjnie w akcję włączyło się także nasze miasto. „Wesele”, dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego odczytało w ostrowskiej synagodze ponad 40 osób. Organizatorami przedsięwzięcia były Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, Urząd Miejski, Ostrowskie Centrum Kultury i Gimnazjum nr 1. Była to już szósta odsłona akcji czytelniczej popularyzującej klasykę polskiej literatury pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (01-09-2017)

         Plenerowe warsztaty z Natalią Talarek-Oswald zakończyły wakacyjny cykl zajęć w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. To było bardzo kreatywne i twórcze spotkanie pełne fantazji, pomysłów i nieograniczonej wyobraźni. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci. Wielką atrakcją było ozdabianie masek z bandaża gipsowego oraz odrysowywanie siebie na dużych kartonach. Towarzyszyli nam najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz maluchy z Przedszkola „Smerfiki”.

zapraszamy do galerii

 

  Czytaj więcej...

 (21-08-2017)

           Sporą dawkę dobrej zabawy zapewnił dzieciom spektakl „Tropem rycerskiej przygody”, z którym wystąpił w Filii nr 1 Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA. W przedstawieniu i licznych animacjach wzięła udział grupa maluchów z przedszkola „Sowy i Sówki” oraz uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wlkp. W sierpniowe przedpołudnie nasi goście przekroczyli mury królestwa i stali się księżniczkami i rycerzami. Krakowscy aktorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Propozycją dla najmłodszych był konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony zamek” oraz pokaz baniek mydlanych. Starsze dzieci wzięły udział w „Quizie rycerskim”, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania ukryte w balonach. Dużą frajdę sprawiły także zabawy z chustą animacyjną i przeciąganie liny. Pod koniec rycerskiej przygody wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci cukierków i zakładek do książek. Wakacyjne zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

zapraszamy do galerii

  

 (17-08-2017)

          Projekcja bajek, głośne czytanie, kalambury i zagadki tematycznie związane z filmem, popcorn oraz dużo dobrej zabawy - tak wyglądały piąte zajęcia w ramach letniego cyklu spotkań w Filii nr 7.

Dzieci obejrzały dwa bardzo popularne i uwielbiane przez najmłodszych filmy. Przedtem jednak każdy własnoręcznie wykonał papierowe pudełko na popcorn.  Po ich napełnieniu wspólnie śledziliśmy zabawne przygody bohaterów bajki „Masza i Niedźwiedź”. Serial o psotnej dziewczynce i jej dobrodusznym przyjacielu wzbudził entuzjazm młodej widowni. Następny był nagradzany film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” na podstawie bestsellerowej serii książek duetu Martina Widmarka  i Heleny Willis. Cykl opowiada przygody młodych detektywów Lassego i Mai. Bohaterowie żyją w małym miasteczku Valleby, prowadzą biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu komisarzowi policji w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Obydwa filmy bardzo przypadły do gustu małym kinomanom.

Oprócz oglądania bajek dla dzieci przygotowano także wiele innych atrakcji. W przerwach między projekcjami nasi goście wzięli udział w kalamburach dotyczących bajkowych postaci i odgadywali zagadki tematycznie związane z filmem. Milusińscy wysłuchali również kilku opowiadań z serii „Masza i Niedźwiedź”, które przeczytała im bibliotekarka. Na zakończenie dopytywali się o kolejne wakacyjne zajęcia w Bibliotece.

zapraszamy do galerii

  

 (08-08-2017)

           Wystawę poświęconą laureatom Nagrody Nobla z dziedziny literatury można oglądać od zeszłego tygodnia w ostrowskiej książnicy. Na ekspozycję złożyły się pamiątki związane z życiem 28 noblistów, m. in. H. Sienkiewicza, R. Kiplinga, H. Bergsona, H. Hessego, B. Russella, S. Becketta, Cz. Miłosza, W. Szymborskiej. Wśród nich znajdziemy listy, autografy oraz fotografie z podpisami wybitnych literatów. Właścicielem prezentowanych zbiorów jest historyk i kolekcjoner Wojciech Lizak. Obecna wystawa stanowi ekspozycję czasową powstającego Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (31-07-2017)

          Dobiegł końca XIV Wakacyjny Turniej Szachowy o Grand Prix Biblioteki Publicznej - Puchar Dyrektora. Czwarty i zarazem ostatni etap rozgrywek odbył się w środę, 26 lipca, w Filii nr 2. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej i zdobywcą Pucharu Dyrektora został Kamil Grzesiek. Pierwsze miejsce w kategorii do lat 8 zajął Mikołaj Grobelny. Spośród zawodników do lat 10 najlepsza była Weronika Dudzińska. W klasyfikacji do lat 14 triumfował Kamil Grzesiek. Najwyższy wynik w kategorii do lat 18 uzyskał Rafał Sikora.  Nagrody i medale laureatom wręczyli dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego Włodzimierz Grabowski i prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego Szymon Pieczewski. Jak co roku turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, którzy pokazali prawdziwą rywalizację i szlachetność tej królewskiej dyscypliny. Wszystkie etapy zawodów przyciągnęły do biblioteki liczne grono młodych szachistów. Rozgrywki odbyły się w cztery środy lipca (5, 12, 19, 26 lipca) w Filii nr 2. Łącznie wzięło w nich udział 22 graczy. Turniej sędziował Szymon Pieczewski, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Imprezie towarzyszyła wystawa książek popularyzujących sport szachowy. Poniżej prezentujemy klasyfikację generalną turnieju.

do pobrania - klasyfikacja generalna

zapraszamy do galerii

  

 (21-07-2017)

          „Nauka przez zabawę, czyli gry planszowe w Bibliotece” oraz „Ćwiczenia z myślenia” - pod takimi hasłami upłynęły kolejne letnie zajęcia w Filii nr 7. Tym razem towarzyszyły nam quizy, łamigłówki, puzzle, zgaduj-zgadule, labirynty i gry stolikowe. Była to już trzecia propozycja w ramach wakacyjnego cyklu „Zgraj się z Biblioteką!”. W środowych rozgrywkach wzięły udział dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5. Następnego dnia gościliśmy grupę maluchów z Przedszkola „Smerfiki” oraz czytelników spędzających wakacje w mieście. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (13-07-2017)

          Małgorzata Swędrowska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wykładowczyni Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a przede wszystkim popularyzatorka literatury dziecięcej spotkała się z młodymi czytelnikami w ramach pierwszej odsłony wakacyjnych zajęć w Filii dla Dzieci i Młodzieży. Autorka koncepcji czytania wrażeniowego - nowego sposobu czytania książek z dziećmi, „smakowania” literatury wszystkimi zmysłami - oczarowała wszystkich i pokazała, że czas spędzony z książką może być jeszcze bardziej magiczny. Tematem letniego spotkania w Filii nr 7 były książki pachnące muzyką i wakacjami.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

Strona 5 z 48Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj