(2013-06-21)

      Na Powiatowy Konkurs Literacki „Superksiążka”, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, wpłynęło 25 prac.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, umożliwienie zainteresowanym uczestnikom krytycznego wypowiedzenia się na temat przeczytanej książki.

  Czytaj więcej...

 (2013-06-18)

      W Filii Nr 3, w ramach akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, 5 czerwca 2013 odbyło się przedstawienie dla małych pacjentów szpitala.

Jest to jeden ze sposobów przybliżenia dzieciom bohaterów literackich i zachęcenia do czytania książek.

Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej, zaprezentowało dzieciom z oddziału pediatrii inscenizację pt. „O krasnalu, który mieszkał w lesie”. To już kolejne tradycyjne spotkanie tego koła bibliotecznego z chorymi dziećmi.

Scenki z przedstawienia były wskazówką dla dzieci, jak postępować i zachowywać się w lesie. 

Mali widzowie z zainteresowaniem i z uśmiechem na twarzy śledzili przygody Krasnala, Kasi, Plastusia, Muchomora i Drozda.

Teatrzyk z pięknymi dekoracjami sprawił wiele radości małym pacjentom szpitala oraz ich opiekunom i został nagrodzony brawami. 

Na zakończenie spotkania bibliotekarka Iwona Kopecka zachęciła do zapoznania się z wystawką książek dla dzieci i do wypożyczania książek w bibliotece w szpitalu.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-06-17)

     Ewa Chotomska, córka Wandy Chotomskiej, pisarka, autorka licznych tekstów piosenek. Tym razem odwiedziła Filię Nr 1. Autorka na spotkaniu opowiadała o swojej  mamie , pracy w telewizji, o pisaniu tekstów piosenek i zwierzętach psie i chomiku. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej Nr 11.

Pisarka, była ubrana w strój Ciotki Klotki z programu telewizyjnego TIK- TAK, co wzbudziło entuzjazm  wśród uczestników. Dzieci świetnie się bawiły, brały udział w konkursach i zagadkach, które były nagradzane słodkościami, śpiewały również piosenki jej autorstwa .

Po spotkaniu, które przebiegło w sympatycznej atmosferze, dzieci mogły nabyć książki z dedykacją autorki.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-06-07)

     Od 16.05.2013 do końca czerwca w Filii nr 1 odbywają się bezpłatne zajęcia dla osób 50+ dotyczące obsługi komputera i Internetu. Uczestnicy spotykają się we wtorki i czwartki od godz. 16.30 – 17.40. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. Prowadzone są przez instruktorów, którzy pomagają osobom 50+ poruszać się po skomplikowanej przestrzeni, jaką jest dla nich Internet. 

 

  

 (2013-06-03)

       „ Znamy ponieważ czytamy „ – zabawy i konkursy sprawdzające znajomość bajek i baśni.

    W zajęciach uczestniczyły dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 9 w dniu 21, 22 maja oraz z Przedszkola nr 15 w dniu 6 czerwca 2013. Przygotowane konkursy potwierdziły zasadę : „ znamy, ponieważ czytamy”. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawie. Główną bohaterką spotkania była książka jako, że maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.

zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-27)

     Warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy z terenu miasta i powiatu ostrowskiego poświęcone zagadnieniom promocji bibliotek "Pokaż, jaką moc ma Twoja Biblioteka", odbyły się 24 maja 2013 roku w Filii nr 7 dla Dzieci Młodzieży. Spotkanie to  zbliżyło uczestników do tematu upowszechniania działań bibliotecznych oraz zaistnienia w społeczności lokalnej w szerszym kontekście. Myślą przewodnią w działaniach promocyjnych stała się przede wszystkim nauka rozpoznawania, nazwania i wykorzystania w praktyce mocnych stron własnej Biblioteki. 

Głównym organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podsumowaniem projektu będzie pięć  konferencji regionalnych (jesień br.), na które zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich bibliotek naszego regionu. Wykład wraz z prezentacją multimedialną przeprowadziła Magdalena Grząślewicz oraz Magdalena Rusnok.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-24)

     W wypełnionej po brzegi czytelnikami sali Czytelni Biblioteki Głównej 23 maja 2013 roku odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem Krzysztofem Ziemcem. Tematem spotkania byli "Niepokonani" czyli dwunastu bohaterów książki o tym samym tytule. Książka została wydana w krakowskim wydawnictwie Rafael. Jest aktualnie na topie krajowych list czytelniczych. Krzysztof Ziemiec to wspaniały erudyta i doskonały znawca warsztatu dziennikarskiego, o czym przekonali się przybyli goście. Wszyscy zebrani oczarowani osobowością autora byli zgodni, że los sam dopisze kolejne rozdziały tej pięknej książki o zwycięstwie nad nieszczęściem.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-23)

      Uroczystość wręczenia dyplomów i książek odbyła się 22 maja 2013 r. w siedzibie biblioteki, do której dzieci przybyły w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów. Oprawę artystyczną naszej małej „gali” zapewniły uczennice z Koła Bibliotecznego przy SP nr 1 pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej. Zaprezentowały naszym miłym gościom teatrzyk pt. „O krasnalu co mieszkał w lesie”.

W gronie naszych laureatów znalazły się dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale są namiętnymi słuchaczami bajek, które wypożyczają im rodzice i opiekunowie. Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzinom. Niech pasja czytania towarzyszy im przez całe życie.

Zapraszamy do galerii

 
  Czytaj więcej...

Strona 48 z 56Pierwsza   Poprzednia   43  44  45  46  47  [48]  49  50  51  52  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj