>>> REGULAMIN <<<

  

 (18-12-2017)

         Świąteczne zwyczaje i tradycje rodzinne były tematem kolejnego spotkania z młodzieżą w Filii nr 6. W bibliotece gościliśmy uczniów klasy IV i VI Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

 (18-12-2017)

         We wtorek Filię nr 2 odwiedziła kolejna grupa wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież zobaczyła, jak wygląda biblioteka, jakie są jej cele i zadania oraz jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. 

  Czytaj więcej...

(15-12-2017)

        W środę, 13 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu literackiego dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Podsumowanie wydarzenia było także okazją do zaprezentowania pokonkursowego wydawnictwa biblioteki z nagrodzonymi utworami i ilustracjami laureatów. Imprezę uświetnił występ młodych wokalistek ze Studia Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Natalii Janowskiej. 

  Czytaj więcej...

(12-12-2017)

          W poniedziałkowy wieczór gościem biblioteki był Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, pisarz, podróżnik i fotograf. Podczas spotkania z ostrowską publicznością autor mówił o najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”, miłości do Lizbony, muzyce, podróżach i jednej ze swoich największych pasji, czyli fotografii. Była to opowieść z dużym dystansem do siebie i świata, okraszona sporą dawką humoru i licznymi anegdotami.

  Czytaj więcej...

 (12-12-2017)

         Czytelnicy Filii nr 6 spotkali się w bibliotece, by w miłym towarzystwie wspólnie przygotować kartki świąteczne. Pomysł szczególnie spodobał się dzieciom, ale dorośli również z ochotą przystąpili do działania. Tym „mikołajkowym” spotkaniem rozpoczęliśmy okres przedświątecznych przygotowań. Powstałe prace udekorowały czytelnię i wypożyczalnię, wprowadzając prawdziwie bożonarodzeniowy klimat. Ozdoby przygotowane ze świątecznych kartek przez cały ten wyjątkowy czas można podziwiać w Filii nr 6, mieszczącej się przy ulicy Komuny Paryskiej 14.

zapraszamy do galerii

  

www.biblioteka-ostrow.pl/GALERIA/tabid/67/AlbumID/387-300/language/pl-PL/Default.aspx  (11-12-2017)

         Z okazji „Mikołajek” bibliotekarka Filii nr 3 dostarczyła książki bezpośrednio do łóżek małych pacjentów. Prezenty zostały zebrane w ramach  akcji „Zaczytani”. Podarowały je chorym dzieciom maluchy z Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wlkp. i Przedszkola nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

  Czytaj więcej...

 (08-12-2017)

         Wielką atrakcją okazały się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Ignaś i Cecylka w domu Świętego Mikołaja”, przeprowadzone przez uznaną autorkę kilkudziesięciu książek dla najmłodszych - Joannę Krzyżanek. W tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu towarzyszyły nam dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radłowie, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 4  i Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

Strona 4 z 50Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj