(10.10.2017)

          Na jego piosenkach wychowały się całe pokolenia. Jest autorem tekstów do wielu niezapomnianych przebojów, współpracował z najlepszymi polskimi kompozytorami i wokalistami muzyki rozrywkowej. W trakcie swojej wieloletniej kariery napisał ich ponad 1000. I wciąż tworzy nowe. Jacek Cygan spotkał się z ostrowską publicznością w czytelni Biblioteki Głównej. Podczas niemal dwugodzinnej rozmowy opowiadał m.in. o tym, jak i kiedy rodzą się najlepsze pomysły, czy istnieje coś takiego jak przepis na przebój i co sprawia, że dany utwór staje się hitem lub odchodzi w zapomnienie. Uznany tekściarz i wielki poeta polskiej piosenki zdradził też czytelnikom kulisy pracy nad swoimi książkami i opowiedział o literackim debiucie. Wieczór poprowadził dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski.

zapraszamy do galerii 

  Czytaj więcej...

 (09-10-2017)

          Dzieci przebywające podczas wakacji w ostrowskim szpitalu mogły na chwilę zapomnieć o chorobie i spędzić czas w kreatywny i przyjemny sposób. W lipcu i sierpniu Filia nr 3 zorganizowała dla nich ciekawe zajęcia i akcje czytelnicze. Pragnąc umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu, bibliotekarka Filii nr 3 dostarczała książki bezpośrednio do ich łóżek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w okresie wakacyjnym odbywało się również głośne czytanie. Pod koniec miesiąca najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych pod okiem Natalii Talarek-Oswald.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (02-10-2017)

         Filip Springer - reportażysta, fotoreporter, autor  takich tytułów jak „13 pięter”, „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL” - gościł w miniony wtorek w ostrowskiej Bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzenia „Niema Architektura – ostrowski modernizm” i to właśnie modernizm był jego motywem przewodnim. Popołudnie z Filipem Springerem przyciągnęło do ostrowskiej książnicy liczną rzeszę miłośników literatury faktu. Spotkanie poprowadził dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(25-09-2017)

         W dniach 21 i 22 września br. odbyły się promocje najnowszego wydawnictwa książkowego, które ukazało się pod auspicjami Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wydawnictwem tym są dwa tomy wspomnień ewangelickiego pastora Arthura Rhode. Ukazały się one w wersji dwujęzycznej. Zawierają zarówno oryginalny tekst niemiecki, jak i jego polskie tłumaczenie. 21 września b.r. w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Odolanowie odbyła się promocja książki Arthura Rhode „Adelnauer Erinnerungen – Wspomnienia odolanowskie”. Dzień później w budynku głównym Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce promocja kolejnego tomu wspomnień Arthura Rhode. Były to tym razem „Ostrowoer Erinnerungen – Wspomnienia ostrowskie”, które ukazały się drukiem w formie reedycji. Pierwsze wydanie, którego nakład dawno już się wyczerpał ukazało się w roku 2008.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (18-09-2017)

„SZLAKIEM CHOPINA W POWIECIE OSTROWSKIM” 

        Ponad 150 bibliotekarzy wzięło udział w obchodach XIV Patronalnego Święta Wielkopolskich Bibliotekarzy - św. Wawrzyńca pod hasłem „Szlakiem Chopina w powiecie ostrowskim”. Na tegoroczną uroczystość, która odbyła się w minioną sobotę, 16 września, zaprosił Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Ostrowie Wielkopolskim i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wędrując śladami Fryderyka Chopina, uczestnicy odwiedzili Kotłów, Antonin i Przygodzice. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji bibliotekarzy w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...


 (12-09-2017)

          Z okazji Międzynarodowego Dnia Urody Filię nr 1 i Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła Alicja Bogdan – dyplomowana stylistka i kolorystka, doradca wizerunkowy oraz autorka książki „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki”. 

W pierwszym spotkaniu wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Po południu pani Alicja gościła w Filii nr 7. Tam uczestniczkami lekcji stylu były panie w różnym wieku, a także jeden pan. - Twoja wartość tkwi w tym kim jesteś, a nie w tym jak wyglądasz. Każdy z nas jest piękny i wyjątkowy - rozpoczęła stylistka. Tylko całkowita akceptacja wyglądu pozwoli nam w pełni zaakceptować siebie. Nasz gość odpowiedział na wiele stylizacyjnych dylematów i zachęcił do eksperymentowania ze swoim wizerunkiem, bo tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się, w czym naprawdę czujemy się najlepiej i odnaleźć styl zgodny ze swoją osobowością. Na wstępie poznaliśmy błędy najczęściej popełniane przy wyborze garderoby. Podstawowe grzechy modowe pań to noszenie niewłaściwego rozmiaru oraz lęk przed nowym. Wiele uwagi pani Alicja poświęciła również kolorom oraz fasonom odpowiednio dobranym do typu sylwetki, które każdej kobiecie pozwolą podkreślić swoje atuty, a ukryć niedoskonałości.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (11-09-2017)

            Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było wyjątkowe. Pierwszy raz naszym gościem była sama autorka omawianej lektury. Pani Bogna Skrzypczak-Walkowiak opowiedziała „klubowiczkom” o swojej debiutanckiej książce zatytułowanej „Pani Kant i madame Hyde”. 

Pomimo problemów zdrowotnych, autorce udało się dotrzeć na umówione spotkanie, aby podzielić się z czytelniczkami swoimi wrażeniami związanymi z pisaniem zbioru opowiadań, odpowiedzieć na ich pytania, a także zdradzić kulisy powstawania tych nietuzinkowych i nadzwyczaj interesujących opowieści, których tematem przewodnim jest  kobieta i wszystko co z nią związane. A kto, jak nie druga kobieta, może zagłębić się w psychikę, emocje i tęsknoty płci pięknej? Dowiedziałyśmy się m.in. skąd pisarka czerpała tematy do poszczególnych historii i dlaczego obrała akurat ten, a nie inny temat. Może dlatego, że książka też jest kobietą? 

„Pani Kant i madame Hyde” to arcyciekawy zbiór opowiadań o kobietach, miłości i filozofii. Pani Bogna jest także współautorką książek: „Uczeń - nauczyciel - badacz w przestrzeni teatru” (Poznań 2015) i „Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej” (Kraków 2015). Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego i filozofii w liceum ogólnokształcącym.

zapraszamy do galerii

 
  

Strona 4 z 48Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj