(28-03-2018)

        Dzieci z Przedszkola nr 12 wzięły udział w przedświątecznych warsztatach czytelniczo-plastycznych, których tematem był kurczak – główny bohater książki Marisy Núňez pt. „Kukuryk”. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki, dyskutowano o obrzędach, tradycjach i obyczajach Świąt Wielkanocnych.

  Czytaj więcej...

 (26-03-2018)

       W poniedziałek, 26 marca br., w Filii nr 2 młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych malowała na szybach dekoracje świąteczno-wiosenne. Malunki na oknach, które mają być również zachętą dla wszystkich do większego sięgania po książki, można podziwiać do końca kwietnia. Prace wykonywane w ramach odwiedzin w bibliotece, jak również te w szkole, ukazują potencjał jaki drzemie w wychowankach ZSS, a także są  sposobem na wyjątkowe wyrażenie siebie.

  Czytaj więcej...

 (19-03-2018)

         Rok 2018 jest szczególny. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, a Polki po raz pierwszy uzyskały prawo wyborcze. Możliwość  kandydowania i oddania głosu sprawiła, że Polki stały się pełnoprawnymi obywatelkami.

  Czytaj więcej...

 (15-03-2018)

           W piątek i poniedziałek Filię nr 2 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem biblioteki, poznaniem jak wygląda w niej praca oraz jakie są różnice między szkolną a publiczną placówką. Dowiedziały się, jakie zasady obowiązują w wypożyczalni, a jakie w czytelni, co zrobić żeby móc wypożyczyć książki, oraz jak należy je traktować. 

  

  Czytaj więcej...

 (13-03-2018)

         W poniedziałek, 12 marca 2018 r. gościem Biblioteki Głównej był znany odkrywca, podróżnik i  twórca survivalu w Europie Jacek Pałkiewicz. 

   Podczas spotkania z naszymi czytelnikami i mieszkańcami  miasta opowiadał o swoich pasjach i ostatnich wyprawach. Podróżnik zaprezentował swoją książkę „Dubaj. Prawdziwe oblicze” oraz podzielił się z publicznością refleksjami                                  i przemyśleniami  z podróży do Dubaju.  Odkrył  różne oblicza miasta. Ukazał Dubaj nie tylko jako świątynię luksusu, ale pokazał również drugą stronę medalu: przerażające getta, biedę i ogromny wyzysk tysięcy Hindusów i Pakistańczyków.

    Na koniec spotkania przybyli mieli okazję, by zadać gościowi pytania, zakupić jego książkę  i zdobyć autograf. 

zapraszamy do galerii

  

(01-03-2018)

          Piętnasta edycja powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny organizowana przez ostrowską Bibliotekę Publiczną została rozstrzygnięta. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia odbyło się 28 lutego w czytelni Biblioteki Głównej. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 60  utworów poetyckich od autorów z powiatu ostrowskiego. Oceniało je jury w składzie: Maria Libera - przewodnicząca, Aneta Kołodziejczyk-Trawińska i Lidia Tomala - członkinie. 

  Czytaj więcej...

 (01-03-2018)

        Podczas Biblioferii w Filii nr 1 odbył się turniej szachowy „Graj jak Kasparow” przeznaczony dla dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Zajęcia poprowadził pan Damian Sienkiewicz. Uczestnicy rozegrali pojedynki towarzyskie a także analizowali partie komputerowo. Zimowe spotkania były okazją do twórczego i aktywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece. 

zapraszamy do galerii

  

 (26-02-2018)

         Drugie spotkanie akcji zimowej Biblioferie, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży upłynęło pod hasłem „Zimowe warsztaty z robotyką - czytam, odkrywam, tworzę”. Zajęcia edukacyjne poprowadził Dariusz Kościelak ze Szkoły Robotyki i Programowania Robotec. Była to innowacyjna forma popularyzacji czytelnictwa i ukazanie, że w bibliotece można twórczo spędzić czas nie tylko z książką.

  Czytaj więcej...

Strona 2 z 50Pierwsza   Poprzednia   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj