<<< więcej szczegółów >>>

  

(01-10-2018)

        29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia obchodzimy także rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, znanej i lubianej autorki dla dzieci i młodzieży. Do akcji dołączyli również: Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, Jakub Dolata – uczeń kl. VII b ze Szkoły Podstawowej nr 4, harcerz z 218 Drużyny Starszoharcerskiej REset oraz uczniowie kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. 

  Czytaj więcej...

 (19-09-2018)

        W dniu 18 września br. zainaugurowaliśmy cykl spotkań z Panią Martyną Zych. Być może nie wszyscy wiedzą, że ta sympatyczna młoda osoba jest twórcą bardzo znanych gier komputerowych. Dzisiejsze wydarzenie pod hasłem „Od książki do monitora” dotyczyło właśnie tematyki komputerowych adaptacji popularnych powieści i motywów literackich. Nie zabrakło też elementów cosplayu. Kolejny raz okazało się, że książka jest znakomitym punktem wyjścia do rozwoju innych tekstów kultury. Zapraszamy na następne spotkania.

 

zapraszamy do galerii

  

 (18-09-2018)

      Od początku września Mediateka nieprzerwanie cieszy się popularnością. Codziennie w warsztatach robotycznych i zajęciach w Bajkotece, Studiu Komeda oraz sali Spotkań z kulturą uczestniczą młodzi ludzie z przedszkoli i szkół. Cieszymy się, że nasi goście wychodzą zadowoleni i wracają po południu z rodzicami, by wziąć udział w zajęciach dla odbiorców indywidualnych. Mediateka zaprasza jednak nie tylko dzieci i młodzież. W sobotę 15 września br. gościli u nas także członkowie Klubu Regionalistów PTTK z Jarocina. Czekamy zatem na kolejnych odwiedzających!

 

zapraszamy do galerii

  

 (17-09-2018)

         W sobotę 15 września br. gościli w naszej Mediatece bardzo zacni goście. Członkowie Klubu Regionalistów PTTK w Jarocinie poznali możliwości nowoczesnej biblioteki, o których opowiedział oprowadzający tę sympatyczną grupę dyrektor Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wlkp. Włodzimierz Grabowski. Zapraszamy ponownie!

 

 

  

 

 ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

6  oraz 13 października 2018
w godzinach 10.00 do 12.00
Filia nr 2, ul. Wrocławska 22

 

         Wydarzenie nasze jest poświęcone książce Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Inspirując się tą książką, za namową projektu Lustra Bibliotek postanowiliśmy przeprowadzić dwa warsztaty, które będą mówiły o historii naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a szczególnie o jednym miejscu, a konkretnie Placu 23 Stycznia. Przed wojną znajdowała się tam dzielnica żydowska, gdzie posadzono ostrowskie mirabelki. 

  

 

ZAPRASZAMY !

 

       We wrześniu zapraszamy grupy zorganizowane wraz z opiekunami ze szkół, przedszkoli i instytucji kultury na zajęcia oraz warsztaty połączone ze zwiedzaniem Mediateki. Zajęcia poświęcone kulturze szeroko rozumianej, sztuce, literaturze, fil(m)ozofii oraz technice robotycznej prowadzą nasi instruktorzy: Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Magdalena Kuczma, Magdalena Nowicka, Jarosław Kuleszewicz.

Zajęcia dla grup zorganizowanych będą odbywać się do godziny 15.00. Informacja o zakresie tematycznym zajęć i zapisy na lekcje mediateczne odbywają się pod telefonem: 62 720 50 79. Szczegółowe informacje zostaną przesłane do szkół, przedszkoli i domów kultury.

  Czytaj więcej...

Strona 2 z 56Pierwsza   Poprzednia   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj